Pět důvodů, proč je osobní stylista lepší než psycholog

Linda Humlová, Novinky 

24.1.2019

Mít stylistku už dávno není jen výhrada celebrit. Právě naopak, v současné době zastává toto povolání důležité místo ve společnosti. Osobní stylista totiž dokáže výrazně zlepšit kvalitu vašeho života, ale také zvýšit sebevědomí a odstranit komplexy, se kterými jste se potýkala celá léta.

  1. Uspořádá vám šatník i život

Oblečení hraje velkou roli nejen v tom, jak vypadáme, ale také v tom, jak se cítíme. S tím správným oblečením si připadáme více přitažlivě, sebevědomě a máme lepší náladu, než když z domu vycházíme neupravené a v nesedícím oblečení.

Úkolem stylisty je uspořádat šatník tak, abyste se v něm cítila jako ryba ve vodě. Důležitou součástí jeho práce je nejen protřídit oblečení, ale také uspořádat to stávající tak, aby se vám snadno nacházelo a jeho uspořádání dávalo smysl. To vám zlepší přehled o všech věcech, které vlastníte a zároveň usnadní každodenní fungování.

  1. Už nikdy si nebudete říkat, že nemáte co na sebe

Hlavní úlohou stylisty je vytvořit spolehlivý základ šatníku, díky kterému budete mít vždy co na sebe. Zároveň vás zbaví kousků, které se ke zbytku šatstva nehodí, nejsou lichotivé nebo už mají nejlepší léta za sebou a zbytečně zabírají v šatníku místo.

Tento základ vás pak naučí rozšiřovat o kousky, které se budou se stávajícím šatníkem snadno kombinovat, a přitom přinesou svěží vítr do vašeho stylu.

  1. Zlepší vám sebedůvěru a odstraní komplexy

Návštěva stylisty neznamená jenom průvan ve vaší skříni, ale také ve vaší hlavě. Posláním stylisty je totiž také zdravě zhodnotit typ vaší postavy a patřičně ji obléknout tak, aby skryl možné nedostatky a zároveň vyzdvihl přednosti.

Mnoho z nás si myslí, že některé kousky oblečení jsou nám přísně zapovězené, a proto nemáme odvahu si je ani zkusit. Stylista vám ale může ukázat, že jste se naprosto mýlila a zbytečně svůj šatník ochuzovala o kousky, které vám sluší.

Na rozdíl od nejlepší kamarádky vám zároveň popravdě řekne, kterým kouskům byste se měla naopak vyhnout.

  1. Naučí vás věci kombinovat

Spousta z nás skrývá v šatníku opravdové unikáty, akorát je nenosíme, protože nevíme, s čím je kombinovat. Dobrý stylista dokáže každý slušivý kousek zkombinovat s dalšími styly oblečení tak, že vytvoří hned několik unikátních outfitů, které budete moci střídat.

  1. Ušetří vám peníze

Osobní stylista neobléká své klienty podle aktuálních trendů, nenabízí nejdražší značky, ani se nesnaží o extrémní výstřednost, kterou často vídáme u celebrit.

Osobní stylista je průvodcem na cestě k objevení a vyjádření pravdivého obrazu, pravdivého já, a to s ohledem na vaše finanční možnosti.